Бетис - Майорка

Бетис и Майорка направиха 3:3 – ВИДЕО

Бетис и Майорка записаха вълнуващо 3:3 в първия мач от 25-и кръг на Ла Лига. Мачът се игра на стадион „Бенито Виямарин“ в Севиля.

Гостите поведоха с гол на Хуан Ернандес в 16-ата минута. Само 180 секунди по-късно обаче Серхио Каналес реализира дузпа и възстанови равенството. Ситуацията се повтори и в средата на полувремето. Морон уцели греда за севилци, а минута по-късн Анте Мудимир изведе Майорка отново напред. Това се случи в 27-ата минута, като той вкара 9-я си гол през сезона. Но в 35-ата Набил Фекир се разписа от дузпа за 2:2.

Бетис поведе за първи път в 48-ата минута. Тогава се разписа капитанът Хоакин. Това бе пето попадение за 38-годишният халф през сезна. В 70-ата минута японецът Такефуса Кубо оформи крайното 3:3.

Бетис с 30 точки заема 12-о място в таблицата. Майорка събра 22 точки и изпревари Селта за 17-ата позиция. Лидерът Реал Мадрид гостува днес на Леванте, а Барселона посреща Ейбар.