Бетис - Севиля

Бетис изпусна Севиля в градското дерби – ВИДЕО

Бетис изпусна да победи Севиля в градското дерби от 17-я кръг на Ла Лига. Двубоят на „Бенито Вилямарин“ завърши 1:1.

В дома на Бетис всичко най-вълнуващо и интересно се случи след почивката. Преди нея домакините изглжедаха объркани, тъй като бяха без трима титуляри с положителен тест за коронавирус. Логично Сусо даде аванс на тима на Юлен Лопетеги в 48-та минута след асистенция на Юсеф Ен-Несири. Ен-Несири влезе в игра на почивката заедно с Ракитич. Севиля обаче не успя дори да се зарадва на гола си – малко по-късно зелено-белите получиха дузпа. От нея Серхио Каналес възстанови паритета.

Четвърт час преди края на редовното време реферът отсъди още една дузпа в полза на домакините. Набил Фекир си я изработи сам и я изпълни. Вратарят на Севиля Боно обаче спаси.

До края не паднаха нови голове и така градските съперници завършиха наравно. В подреждането Севиля е пети с актив от 27 точки, Бетис е девети с 20 точки.