Бетис излъга Атлетико Мадрид с 1:0 – ВИДЕО

Бетис победи с 1:0 Атлетико Мадрид в мач от 22-ия кръг на Ла Лига и не позволи на дюшекчиите да доближат лидера Барселона. Вчера Барса направи само 2:2 с Валенсия.

Двубоят на „Бенито Вилямарин“ в Севиля бе равностоен, а единственото попадение отбеляза Серхио Каналес от дузпа в 65-та минута.

Алваро Мората дебютира срещу Бетис

През всичките 90 минути на терена за Атлетико игра новото попълнение Алваро Мората. Той си партнираше с Антоан Гризман. И двамата обаче не успяха да помогнат на тима, макар че имаха добри положения. Това бе едва второ поражение за столичани от началото на сезона.

Бетис - Атлетико Мадрид
Серхио Леон опитва да мине между Хименес и Родриго

С победата зелено-белите се изкачиха на 6-то място. Сезонът се развива отлично за тях до момента. Те прескочиха групите на Лига Европа, а и ще играят на полуфинал за Купата на Краля.

Атлетико остана втори с 44 точки – на шест от първия Барселона. Третият Реал Мадрид изостава на пет точки. Кралския клуб приема довечера Депортиво Алавес и може да съкрати изоставането си.