Бетис - Реал Мадрид

Бетис свали Реал Мадрид от върха – ВИДЕО

Бетис изненада Реал Мадрид с 2:1 в 27-я кръг на Ла Лига и го свали от върха. Там се качи Барселона, спечелил трудно с 1:0 над Реал Сосиедад. Барса има 58 точки, Реал – 56.

Бетис успя да излезе напред в резултата в 40-ата минута. Тогава бразилецът Сидней бе точен след разбъркване в наказателното поле. Футболистите спряха да играят, чакайки дузпа, но той не го направи и със силен шут преодоля Куртоа.

В края на първото полувреме арбитърът отсъди дузпа в полза на Реал за нарушение на Сидней срещу Марсело. Карим Бензема застана зад топката и без проблеми възстанови равенството. Това бе гол номер 241 за него за Белия балет. Така той настигна легендарния унгарец Ференц Пушкаш, който е на пето място във вечната ранглиста на клуба.

През второто полувреме Хоакин имаше шанс да вкара за 2:1. Той преодоля Куртоа, но не потърси пас вместо удар и Модрич изби. После Ферлан Менди удари греда за Реал. Бетис обаче вкара за 2:1 в 82-ата минута , а автор на попадението стана Кристиян Тейо. Бившият играч на Барселона бе изведен от Каналес.

Зидан: Реал изигра най-слабия си мач за сезона

Треньорът на Реал Зинедин Зидан не скри, че е много разочарован от представянето на отбора срещу Бетис. „Играта ни бе ужасна както през първото полувреме, така и през второто. Допуснахме огромен и неоправдан брой грешки. Липсваше ни енергия, агресивност, контрол. Това бе най-лошият мач на Реал за сезона, но това се случва, всеки има лоши дни. Поемам отговорност за това поражение. Не трябва да полудяваме, но няма и поводи за радост. Остават 11 кръга и ние ще продължим да се борим за шампионската титла“, заяви Зидан.