Берое - Ботев
Снимка: beroe.bg

Берое взе лесно дербито на Тракия с 3:0

Берое постигна убедителен успех у дома над Ботев Пловдив с 3:0 в Битката за Тракия. Това беше втори успех за заралии тази седмица след 2:1 над Левски. С втората си поредна победа зелените се изравниха с петия ЦСКА 1948 с 24 точки. Ботев остава 11-и с 14 точки.

Берое откри чрез Еривалдо в 20-та минута, макар че останаха съмнения за засада. Той се разписа след пас на Минчев. Зелените продължиха да нападат, но не вкараха повече голове до паузата.

Само в рамките на три минути след почивката заралии сложиха точка на спора. Първо в 54-ата минута се разписа Алиун Фал, след това и Георги Ангелов. Асистенцията и за двете попадения беше на Еривалдо, вторият път от корнер. До края и двата тима имаха още няколко шанса, но повече голове не паднаха.

Доминирахме през целия мач. Играхме добре, създадохме доста голови положения“, коментира треньорът на Берое Димитър Димитров.