Берое - ЦСКА-София
Снимка: beroe.bg

Берое спря ЦСКА-София със спорна дузпа в края

Берое победи ЦСКА-София с 1:0 в мач от 22-я кръг на efbet Лига. Така червените пропуснаха да съкратят аванса на Лудогорец. Вчера орлите направиха 1:1 с Царско село.

В Стара Загора двата тима направиха равностоен двубой, който бе решен от доста спорна дузпа в края. След редица пропуснати възможности се стигна до 86-та минута. Тогава Алиун Фал беше изведен сам срещу вратаря Густаво Бусато и след съприкосновение падна на земята. Главният рефер Драгомир Драганов посочи бялата точка. Повторенията показаха, че решението на Драганов е доста спорно, тъй като Фал сам търси контакт, какъвто почти няма.

Ветеранът Мартин Камбуров вкара дузпата по безапелационен начин. Така той се доближи само на три попадения от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в историята на българския елит. Жеков има 253, Камбуров – 250.

До края ЦСКА-София имаше отличен шанс да изравни, но Генадий Ганев спаси страхотен далечен изстрел на Тиаго. Малко преди това попадение на Петър Занев бе правилно отменено заради засада.

По този начин ЦСКА-София продължава да дели второто място в класирането с Локомотив Пловдив с 43 точки. Лудогорец има девет точки повече. Берое заема пета позиция с 36 точки.

ЦСКА 1948 измъкна 1:0 над Ботев Враца

ЦСКА 1948 сложи край на серията си от пет поредни мача без победа в елита, след 1:0 над Ботев Враца. Червените бяха водени от Атанас Борносузов, след треньорът Красимир Петров беше уволнен през седмицата.

Двубоят беше равностоен и също беше реяен от дузпа. Тя беше вкарана в 75-та минута от Галин Иванов. Нарушението срещу Георги Русев обаче беше дълго оспорвано от гостите и техния нов треньор Веселин Великов.

С успеха червените се завърнаха в Топ 6, измествайки от шестото място Черно море. Ботев Враца остава на предпоследната позиция с 18 точки.