Берое - Левски
Снимка: beroe.bg

Берое спря Левски, ЦСКА-София спечели

Берое измъкна точка от Левски, като направи 1:1 с късен изравнителен гол. Така заралии сложиха край на серията на сините от пет мача без допуснато попадение. Мачът беше последен за отбора на Станимир Стоилов през 2021 г.

Билал Бари откри преди почивката след хубаво подаване на Марин Петков – 0:1. След почивката гол на Димитър Костадинов беше отменен заради засада. Освен това столичани пропуснаха още няколко възможности за попадение. И бяха наказани в края на двубоя. Тогава Алиун Фал направи 1:1 след подаване на Илиян Стефанов.

Така Берое остава седми в класирането с 25 точки. Левски е шести с една точка повече.

По-рано през деня ЦСКА-София надви с 2:0 Черно море в сблъсък на върха. Варненци загуби след 11 поредни срещи без поражение. Тимът на Стойчо Младенов излезе напред в 20-ата минута, когато Мартин Дичев си отбеляза автогол. В края на първата част Жорди Кайседо направи 2:0 след асистенция на Йоан Баи.

ЦСКА-София е втори с 36 точки, на шест зад лидера Лудогорец. Черно море е трети с 32 точки.