Берое - ЦСКА-София

Берое победи ЦСКА-София след 29 години чакане

Берое надигра ЦСКА-София с 2:1 в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Това бе първа победа за заралии над червените за първенство от 29 години насам.

Домакините откриха чрез Ибрахима Конте, който получи асистенция от Карлос Охене. Централният нападател на старозагорци се разписа грешка на вратаря Густаво Бусато. Гостуващият състав отправи първия си точен удар по посока вратата на Душан Перниш чак в началото на втората част. А и промените на Люпко Петрович не доведоха до желания ефект.

Домакините разчитаха на контраатаки и при една от тях Александър Цветков намери резервата Рубен Бригидо. Той с премерен изстрел наказа поредна неубедителна намеса на Бусато – 2:0 четвърт час преди края.

Червените все пак стигнаха до попадение в 90-та минута. Тогава след центриране на Петър Занев от пряк свободен удар, Али Соу вкара за 2:1.

Успехът бе първи за треньора Александър Томаш над армейците. Той го постигна от деветия опит начело на Берое. Преди това той беше триумфирал над червените като треньор на Верея през 2016-а. Любопитното е, че зелените продължават без равенство – шест победи и пет загуби. ЦСКА-София пък допусна първо поражение след домакинството на Черно море, когато падна с 1:3.

Лудогорец се върна на върха

ЦСКА-София вече изостава на осем точки от Лудогорец, който по-рано надви Дунав. Орлите спечелиха с 1:0 визитата си в Русе. Единственият гол за шампионите отбеляза дежурният голмайстор Клаудиу Кешерю в 23-та минута. Домакините така и не успяха да регистрират точен удар по посока вратата на Пламен Илиев.

Тимът на Станислав Генчев остава без загуба след първите 11 мача в първенството. В следващия кръг е и сблъсъка на върха – Лудогорец приема втория Левски. Двубоят е на 6 октомври.