Берое - Локомотив Пловдив
Снимка: beroe.,bg

Берое победи Локо Пловдив, Ботев Пловдив пак е първи

Берое победи Локомотив Пловдив с 1:0 в среща от 10 кръг на първенството. Единственият гол падна три минути преди края и беше дело на Омар Камара.

Домакините бяха по-активния отбор през по-голямата част от срещата. Те създадоха и доста положения, за да се разпишат, но ги пропуснаха. С трите точки Берое събра 16 и се качи на пето място в класирането. Локомотив не демонстрира особено добър футбол. Железничарите са 12-и със 7 точки.

Ботев Пловдив удари ЦСКА 1948

По-рано през деня Ботев Пловдив спечели с 3:1 над ЦСКА 1948. Така жълто-черните отново излязоха първи в класирането. Те имат 21 точки, три повече от Лудогорец. Зелените играят с Левски в неделя.

Ботев поведе в 31-вата минута с гол от дузпа на Тодор Неделев. Осем минути по-късно Маркиньос покачи на 2:0. В началото на втората част софиянци намалиха изоставането си след грешка на домакините и гол на Галин Иванов. В 66-ата минута Маркиньос обаче се разписа за втори път и сложи точка на спора.