Левски - Берое

Берое наказа Левски, Камбуров пак вкара

Берое победи Левски с 3:1 в мач от петия кръг на efbet Лига, игран на стадион „Георги Аспарухов“. Два от головете бяха дело на Мартин Камбуров. Така той вече има 20 в кариерата си срещу сините.

Гостите от Стара Загора изнесоха отличен мач и заслужено стигнаха до успеха. Те бяха много стабилни в защита и прецизни на контраатака. Резултатът бе открит в 39-та минута от Педро Еуженио, който се разписа с точен изстрел по земя от далечно разстояние.

Два гола на Камбуров за Берое

В 51-та минута в игра за зелените се появи ветеранът Мартин Камбуров. Той имаше нужда само от три минути, за да накаже любимата си жертва и да покачи на 0:2. В 64-та минута нова контраатака на гостите позволи на Камбуров да направи 0:3 от близко разстояние. Така той отбеляза 20-ия си гол срещу Левски в кариерата си. До края силите на сините стигнаха само за почетен гол, дело на аржентинеца Франко Мазурек.

По този начин Левски записа първа загуба от началото на новия сезон и остава с актив от 10 точки. Берое записа втора поредна победа в първенството и се изкачи до четвъртото място.