Локомотив Пловдив - Берое
Снимка: beroe.bg

Берое измъкна 1:1 в Пловдив, Камбуров пак вкара

Берое измъкна 1:1 от визитата си на Локомотив в Пловдив. И двете попадения в сблъсъка паднаха след точно изпълнени дузпи. Първи вкараха заралии, после и пловдивчани.

След ремито Локомотив Пловдив се изкачи до второто място в класирането с равен брой точки с ЦСКА-София. И двата тима са на 11 точки зад лидера Лудогорец. Берое остава на петата позиция с 33 точки.

През първата част заралии бяха по-добрият отбор, докато домакините нямаха нито един точен удар. Заралии откриха в 32-ата минута, когато Мартин Камбуров вкара дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Умарбаев срещу Макута. С попадението си Камбуров се доближи на четири гола от рекорда на Петър Жеков.

След почивката Локомотив натисна сериозно и заслужено изравни в 77-ата минута. След няколко пропуска Октавио изрита Илич в наказателното поле. Реферът Чинков отсъди дузпа. Тъй като Димитър Илиев не беше на терена Умарбаев изпълни и вкара за 1:1.