Берое - Ботев

Берое взе Дербито на Тракия срещу Ботев

Берое спечели Дербито на Тракия срещу Ботев Пловдив с 2:0 в Стара Загора в двубой от шестия кръг на efbet Лига.

След нулева първа част, тимът на Александър Томаш пречупи съперника с две попадения. Първото дойде след точно изпълнена дузпа от страна на неостаряващия Мартин Камбуров. За нарушението втори жълт картон получи бранителят на гостите Костадин Ничев.

Това даде огромно предимство на заралии, които и без това бяха по-активният от двата отбора. Те стигнаха до втори гол, сложил точка на спора. Негов автор стана Иван Минчев в 83-та минута.

Четвъртият успех на старозагорци качи временно тима на върха в efbet Лига. Той бе и трети последователен за Томаш и компания. Пловдивчани пък продължават с колебливото си представяне от началото на вътрешния шампионат, след като записа четвърти пореден мач без успех при едно равенство и три поражения.

В следващия кръг Берое гостува на новака Царско село, докато Ботев приема Витоша Бистрица.