Берое - Левски
Снимка: beroe.bg

Берое нанесе поредна загуба на Левски

Левски записа осма загуба от началото на сезона в Стара Загора. Сините паднаха с 1:2 от Берое в отложен мач от 14-ия кръг на първенството.

Тимът на Димитър Димитров поведе в резултата в 25-та минута. Тогава централният защитник на сините Тома Даске загуби по елементарен начин топката в наказателното си поле, Стив Фуртадо центрира към Алуин Фал, който не сбърка с глава от близко разстояние. Гостите отговориха в 36-та минута с гол на Паулиньо – 1:1. Бразилецът се разписа от близко разстояние след добро подаване отдясно на Найджъл Робърта.

Малко след почивката старозагорци стигнаха до нов гол. Попадението обаче правилно беше отменено заради игра с ръка на Илиас Хасани. Берое все пак отбеляза за втори път в 63-ата минута и то отново чрез Фал. Той вкара след чудесен пробив на Макута и хитро подаване на Фуртадо.

Сините регистрираха шеста загуба в последните си осем мача и остават на 10-то място с 14 точки. Берое се изкачи до шеста позиция с актив от 21 точки.