Берое - Локо Пловдив
снимка: beroe.bg

Берое и Камбуров наказаха Локо Пловдив

Берое постигна много ценна победа в битката за класиране в Топ 6. Зелените надвиха Локомотив Пловдив с 2:0 в първи мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

На стадиона в Стара Загора домакините нанесоха своя удар само в рамките на четири минути в края на първото полувреме. Първо Гаюс Макоута откри резултата в 36-та минута. В 40-та ветеранът Мартин Камбуров реализира дузпа срещу бившия си тим. За опитния нападател това бе гол номер 230 в българския елит.

Пловдивчани се представиха далеч под обичайното си ниво през този сезон. Дори и през второто полувреме не успяха да се върнат в срещата.

По този начин Берое записа 12-ти успех от началото на сезона и се изкачи до пето място с 37 точки. Седмият Черно море, който утре гостува на Ботев Пловдив, има четири по-малко. Локомотив дели второто място с Левски с 45 точки. Сините обаче са с мач по-малко. Те посрещат Славия в неделя.