Бензема, Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Бензема вдъхнови Реал за паметен обрат срещу ПСЖ

Карим Бензема вкара хеттрик и вдъхнови Реал Мадрид за паметен обрат срещу ПСЖ. Белия балет спечели с 3:1, макар че губеше на почивката с 0:1. Така Кралския клуб продължава на четвъртфиналите с общ резултат 3:2. ПСЖ, макар да спечели с 1:0 първия мач, отпада на осминафинал за четвърти път в шест сезона.

Бензема ознаменува своя мач №500 за Реал, като реализира хеттрик за 17 минути. Той се разписа в 61-а, 76-а и 78-ата минута. И в трите ситуации капитанът на Реал наказа груби грешки на защитата на ПСЖ.

През първата част френският тим игра по-силно. Гостите създадоха няколко отлични шанса за гол. Още в началото удар на Килиан Мбапе беше спасен от Тибо Куртоа, а по-късно ВАР отмени гол заради засада. Все пак в 39-ата минута Мбапе беше изведен от Неймар и вкара за 0:1.

ПСЖ продължи да доминира и след почивката. Тогава беше отменен още един гол за тима. Проблемите и колапсът на френският тим дойдоха след 61-ата минута. Тогава Джанлуиджи Донарума допусна груба грешка, позволи на Бензема да му отнеме топката и да изравни.

Реал се вдъхнови, натисна и стигна до още две попадения. Бензема пък стана първият французин с три хеттрика в КЕШ/Шампионска лига.

В другата среща от вечерта Спортинг Лисабон направи 0:0 във визитата си на Манчестър Сити. Шампионът на Англия продължава напред след 5:0 в първия мач в Португалия. Спортинг игра само в защита и не позволи много шансове за гол на Сити. Преди почивката Стърлинг изпусна добра възможност да открие. След нея Габриел Жезус прати топката в мрежата, но беше отсъдена засада. Хосеп Гуардиола дори си позволи да пусне третия вратар Скот Карсън 20 минути преди края. Така той записа първия си мач за сезона.