Карим Бензема
Снимка: twitter.com/realmadriden

Бензема влезе в ролята на Стоичков в Билбао

Карим Бензема изведе Реал Мадрид до победа над Атлетик Билбао. Френският нападател вкара и двата гола за Белия балет при това още до седмата минута. Баските намалиха чрез Оян Сансет в десетата минута, но повече голове нямаше. С победата Реал събра 46 точки – осем пред втория Севиля, който е с мач по-малко. Тимът на Карло Анчелоти има само 2 загуби в 25 мача този сезон.

Кралския клуб е есенен първенец в Ла Лига. В 19 случая от общо 26 случая сезона, откакто в Ла Лига се дават три точки за победа, есенният първенец става шампион.

С бързите си голове Бензема се доближи до 30-годишно постижение на Христо Стоичков. Българската легендата е футболистът, вкарал най-бързо два гола за гостуващ отбор в Билбао. Той го направи на 10 март 1991 г. Тогава Барса спечели с 6:0, а той се разписва два пъти за 5:32 минути.

Сега головете на Бензема дойдоха за 6:33 мин. Първият от тях беше под номер №400 в кариерата на нападателя. Досега през сезона той има 20 попадения и 8 асистенции в 23 срещи.