Реал - Ейбар, Бензема

Бензема пак вкара за победа на Реал – ВИДЕО

Карим Бензема получи наградата за играч на месеца в Ла Лига и я отпразнува с гол срещу Ейбар. Реал пък спечели с 2:0 домакинството си на баските в 29-я кръг. Това беше перфектен подарък за мач номер 250 за Зинедин Зидан начело на клуба.

Марко Асенсио откри резултата за Белия балет в 41-та минута. Той вкара четвъртия си гол през сезона и трети в последните четири срещи.

През втората част Карим Бензема отбеляза дежурния си гол за тима на Зинедин Зидан. Французинът се разписа в 73-та минута след пас на Винисиус.  Голът е негов 18-и от началото на сезона в Ла Лига и 24-и във всички турнири. Той вече е и четвърти във вечната ранглиста на клуба в първенството. Пред него са само Кристиано Роналдо, Раул и Ди Стефано.

Освен тези два гола, други три бяха отменени заради засади. Непризнатите попадения бяха дело на Асенсио, Бензема и Каземиро. Иско пък уцели напречната греда.

Кралският клуб вече е на три точки от градския съперник и лидер Атлетико Мадрид, който има мач по-малко. Той е визита на четвъртия Севиля в неделя. Ейбар остава в зоната на изпадащите с 23 точки, на две от спасението.