Бензема, Челси - Реал
Снимка: twitter.com/realmadriden

Бензема наказа Челси, Виляреал би Байерн

Карим Бензема вкара хеттрик за Реал Мадрид при убедителното 3:1 над Челси в Лондон. Мачът беше първи четвъртфинал в Шампионската лига. Двубоят беше повторение на полуфинала от миналия сезон, когато Челси отстрани Белия балет.

Реал отправи шест точни удара и показа много ефективна игра в атака. Бензема реализира два от головете си в рамките на три минути – между 21-ата и 24-ата. Челси отговори чрез Кай Хаверц в 40-ата. Надеждите на европейския шампион обаче бяха стопени от Бензема в началото на второто полувреме.

Френският национал вкара хеттрик във втори пореден мач в Шампионската лига, след този срещу ПСЖ. Той е и първият футболист, който го постига срещу Челси в турнира. Нападателят вече има рекордните 37 гола от началото на сезона. Той е и е в серия от шест срещи, в които неизменно се разписва, като в последните четири вкарва поне по два гола.

Виляреал победи Байерн само с 1:0

В другия мач от програмата на Шампионската лига Виляреал победи Байерн с 1:0. Жълтата подводница вкара гола още в осмата минута чрез Арно Данжума.  Това беше и единственият точен удар на домакините за мача. Виляреал имаше още три добри шанса, но не успя да стигне до втори гол. Освен това попадение за домакините на Коклен беше отменено заради засада. Морено пък удари греда.

Байерн отправи общо 20 удара, но само три точки, като първият от тях беше след почивката. Баварците имаха и близо 60% притежание на топката, но напразно.