Карим Бензема, Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Бензема стигна кота 300 за Реал Мадрид

Карим Бензема стана едва четвъртият човек в историята на Реал Мадрид, стигнал 300 гола за клуба. Френският нападател събра 301 попадения, след като се разписа на два пъти за успеха над Валенсия с 4:1. Тимът на Карло Анчелоти се върна към победите и вече води с осем точки пред Севиля. Андалусийците обаче са с два мача по-малко.

Бензема откри резултата в 43-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше оспорван дълго време от гостите, но напразно. След паузата те се струтиха и Винисиус вкара набързо два пъти за 3:0. После Гуедеш върна един гол за Валенсия, а в края Бензема се разписа още веднъж. Така той събра 301 попадения за Кралския клуб във всички турнири. Постижението му след 584 изиграни мача.

Само трима души имат повече голове от него: Кристиано Роналдо (450), Раул (323) и Алфредо ди Стефано (308).

Ако французинът продължава през 2022-а по същия начин, както през 2021-а, той може да задмине дори Раул тази година. От началото на сезона той има 22 гола в 25 срещи.