Бензема, Реал - Елче

Бензема измъкна Реал Мадрид срещу Елче – ВИДЕО

Карим Бензема вкара два гола, вторият от които в добавеното време, за да донесе труден успех на Реал Мадрид. Белия балет обърна Елче с 2:1 и излезе втори в класирането. Кралския клуб има 57 точки, една повече от третия Барселона. Лидер е Атлетико Мадрид с 62 точки.

Дани Калво откри за Елче след час игра. Бензема изравни в 73-ата минута след центриране на Лука Модрич. Французинът обаче беше оставил най-хубавото за финал. Той направи двойно с Каземиро и със страховит шут от границата на наказателното поле заби топката в мрежата. Това попадение спаси Реал от трето поредно равенство в Ла Лига.

Иначе тимът на Зинедин Зидан започна слабо и през първото полувреме не затрудни съперника си. Дори напротив – Хуан Мохика създаваше проблеми на защитниците в бяло. След почивката обаче Реал вдигна темпото, но сбърка за гола на Калво. Зидан реагира с тройна смяна, включително пускането на Модрич.