Карим Бензема, Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Бензема вкара гол №1000 за Реал в КЕШ/Шампионска лига

Карим Бензема вкара и двата гола за победата на Реал Мадрид над Шахтьор Донецк в Шампионската лига. Първото попадение беше под №1000 за Белия балет в КЕШ/Шампионска лига. Колосът от Мадрид е първият клуб в историята с подобно постижение.

С трите точки Кралския клуб излезе начело в класирането в група D. Реал има 9 точки, Шериф е с 6, Интер е с 4, а Шахтьор – с 1.

Бензема откри още в 14-ата минута. После обаче тимът от Украйна игра доста добре и заслужено изравни. Това се случи в края на първата част, когато Фернандо прати топката в мрежата. След час игра френският нападател на Реал направи 2:1. Той завърши хубава атака, минала през Винисиус и Каземиро. Победата е четвърта за Белия балет в последните пет срещи.

Порто направи 1:1 с Милан

В другия ранен мач Милан и Порто направиха 1:1. Португалският тим игра много по-добре преди паузата и заслужено поведе още в началото. Голът вкара Диас в шестата минута. До почивката Порто изпусна още няколко добри шанса да стигне до второ попадение.

Милан игра по съвсем различен начин след паузата. В 61-ата минута Мбемба си вкара автогол за 1:1. До края за росонерите в игра влезе и Златан Ибрахмович, но и той не помогна за обрат. Милан взе първата си точка в тазгодишното издание на турнира, Порто е с пет точки.