Бенфика - Барселона
Снимка: twitter.com/slbenfica

Бенфика разби Барса, Байерн вкара 5 на Динамо

Бенфика нанесе втора поредна загуба на Барселона в Шампионската лига. Преди две седмици каталунците паднаха с 0:3 от Байерн без да отправят точен удар. Сега същото се случи и в Лисабон.

Барселона за първи път в историята си започна с две поражения груповата фаза. Тимът е заплашен да пропусне елиминациите за първи път от 2003-а година насам. Тогава обаче каталунците въобще не се класираха за турнира.

Дарвин Нуньес откри още в третата минута, а той вкара и последния гол в 79-ата минута от дузпа. Между него се разписа Рафа Силва. Нуньес освен това удари и греда. Барса пък завърши с 10 души, след като Ерик Гарсия беше изгонен в края.

Байерн разцепи Динамо с 5:0

По същото време Байерн разби Динамо Киев с 5:0. Така баварците събраха шест точки и са първи в класирането с голова разлика 8:0. Бенфика има 4 точки, Динамо – 1, Барселона е с 0.

Колосът от Мюнхен набързо поведе с 2:0 с два гола на Роберт Левандовски. Полякът има 119 попадения в послендите си 100 срещи за баварците. Освен това той се разписа в шести пореден мач в Шампионската лига. След почивката Гнабри, Сане и Чупо-Мотинг се разписаха по веднъж.