Беневенто - Ювентус

Беневенто спря Юве, Интер наказа Сасуоло – ВИДЕО

Новакът Беневенто измъкна неочаквано 1:1 от Ювентус. Това беше пето равенство за шампиона в девет мача от Серия А.

Андреа Пирло даде почивка на Кристиано Роналдо. Юве обаче повече чрез Алваро Мората в 21-ата минута. Той се възползва от отличен пас на Киеза. В края на първата част обаче Беневенто изравни. Артур не изчисти добре и Гаетано Летиция вкара за 1:1.

След почивката Ювентус натисна. Беневенто, воден от бившата звезда на бианконерите Филипо Индзаги, обаче издържа. Дибала изпусна златен шанс за вкара за 1:2. В края пък Алваро Мората беше изгонен за протест.

Интер нанесе първа загуба на Сасуоло

Ювентус падна до пето място в класирането със 17 точки, след като беше изпреварен от Интер. Нерадзурите имат 18 и са втори, след като победиха Сасуоло с 3:0. Загубата е първа за Сасуоло от началото на сезона. Зелено-черните остават трети също с 18 точки.

Лаутаро Мартинес изведе Алексис Санчес за 0:1 още в четвъртата минута. Това беше втори негол гол през сезона. Десет минути по-късно вече беше 0:2 – Чирчирез си вкара автогол. Сасуоло удари греда, но не успя да намали пасива си. След час игра Галиардини сложи точка на спора – 0:3.