Аталанта - Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Бенасер спаси Милан в Бергамо – ВИДЕО

Аталанта сложи край на победната серия на Милан в Серия А. Шампионът беше спечелил последите си седем срещи, но се нуждаеше от гол на Исмаел Бенасер за 1:1 в Бергамо. Росонерите имаха повече удари и положения за гол, но не се възползваха от тях.

Аталанта успя да вкарат гол в 29-ата минута. Мееле подаде към Малиновски, който отбеляза във вратата на Мейнян. Милан изравни в 69-ата минута. Исмаел Бенасер стигна до топката и от добра позиция изравни – 1:1. Бенасер има четири гола в Серия А, като всичките са вкарани през второто полувреме, а последните три – навън.

В друг мач от снощи Наполи разби Монца с 4:0. Хвича Кварацхелия и Виктор Озимен се разписаха преди почивката. През втората част грузинецът прибави още едно попадение. Крайният резултат оформи Мин-Джей Ким в добавеното време. Кварацхелия вече има 3 гола и асистенция в два кръга.

Българският защитник Валентин Антов влезе в игра в началото на втората част и направи своя дебют с Монца в Серия А. Той замени Ранокиа в 48-ата минута и остана на терена до края.