ЦСКА-София - Ботев Пловдив
Снимка: БГНЕС

Белтраме донесе успех на ЦСКА-София над Ботев Пловдив

ЦСКА-София победи Ботев Пловдив с 1:0 в двубой от XXII кръг на efbet Лига, който се игра на стадион „Българска армия“. Автор на гола стана италианецът Стефано Белтраме през първото полувреме. Така той сложи край на серията на канарчетата от девет поредни мача без загуба. Червените обаче удължиха серията си без допуснат гол във вратата си. За последно те получиха попадение в София на  20 октомври 2019 г. Серията вече е девет мача или 884 минути.

Привлеченият през януари футболист се разписа в 34-ата минута. Това логично бе и първото му попадение за червените. Това всъщност бе и първо положение за ЦСКА-София в мача. Белтраме бе изведен на чиста позиция с много хитър пас от Али Соу.

Италианският атакуващ полузащитник обаче пропусна да направи преднината на червените по-изразителна през второто полувреме. В 71-ата минута той от 5-6 метра не успя да уцели вратата.

Ботев изигра много приличен мач и въпреки кадровите си затруднения бе равностоен на съперника си. С трите точки ЦСКА-София измести от третото място Локомотив Пловдив, който утре посреща Царско село. Пловдивчани остават на осмо място с 29 точки.