Белингам Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Белингам пак вкара и пак измъкна Реал Мадрид

Английският национал Джъд Белингам отново стана герой за Реал Мадрид. Халфът донесе победата над Хетафе с 2:1 в четвъртия кръг на Ла Лига. Той вкарва за четвърти пореден мач и вече има пет попадения за Белия балет. Това го прави и най-резултатният футболист в испанското първенство. Реал пък има четири победи и е лидер в класирането с 12 точки.

Борха Майорал даде аванс на гостите на „Сантяго Бернабеу“ с попадение в 11-ата минута. В 47-ата Хоселу изравни, като ВАР го разглежда дълго заради съмнения за засада. Белингам вкара победния гол в петата минута на добавеното време.

Любопитно е, че преди гола на англичанина Реал уцели четири греди.

Кралския клуб изигра първия си домакински мач за този сезон на своя стадион. Новият подвижен покрив беше пуснат и така това стана първият мач в историята на испанското първенство, който се игра на закрито.