Белгия, Азар, Де Бройне
Снимка: twitter.com/BelRedDevils

Белгия разби Полша с 6:1, Нидерландия излъга Уелс

Белгия разби Полша с 6:1 в мач от Лигата на нациите. Така червените дяволи сложиха край на 18-годишното чакане за победа срещу поляците.

Полша поведе с гол на звездата си Роберт Левандовски в 28-ата минута. Оттук до края обаче вкарваха само белгийците. Аксел Витсел, Кевин Де Бройне, Леандро Тросар на два пъти, Леандер Дендонкер и Луи Опенда обърнаха нещата до 6:1. Де Бройне се разписа за 24-и път за националния тим. Така той влезе в Топ 10 на вечната ранглиста на страната.

В другия мач в групата Нидерландия излъга Уелс с 2:1 в Кардиф. Лалетата излязоха напред с попадението на Теун Коопмейнерс в 50-ата минута. Уелс изравни чрез Рийс Норингтън-Дейвис във втората минута на добавеното време, но секунди по-късно Воут Вегхорст донесе трите точки на Нидерландия. Мачът е 11-и поред без поражение за селекцията на Луис ван Хаал. Ван Хаал пусна 11 различни титуляри в сравнение с мача с белгийците преди четири дни.

Белгия излеза на второ място в подреждането с 3 точки, колкото има и Полша. С пълен актив от точки е Нидерландия, Уелс е последен без точка.