Англия - Белгия
Топката влиза в мрежата на Пикфорд

Белгия победи Англия и се вкара в по-сложния поток

Белгия победи Англия с 1:0 и така спечели групата си. Единственият гол бе дело на Аднан Янузай – дебютен за него за червените дяволи. Белгия събра 9 точки, а островитяните останаха втори. Успехът обаче праща тимът на Роберто Мартинес в по-сложния поток – в компанията на Бразилия, Португалия, Уругвай, Франция и Аржентина. Англичаните отиват при Испания и Хърватия. Иначе на осминафиналите Белгия играе с Япония, а Англия – с Колумбия.

Много резерви и малко футбол

Иначе и двата отбора направиха много промени в съставите си – осем от страна на Гарет Саутгейт и девет за Роберто Мартинес. Първото полувреме започна с натиск на Белгия, но той бързо бе неутрализиран. Ситуацията се повтори и след почивката, но този път червените дяволи поведоха. Попадението на Янузай в 51-а минута означаваше и първи случай от 15 участия на финали, в който Англия завършва груповата фаза без суха мрежа. Островитяните имаха един добър шанс да изравнят – Рашфорд бе изведен от Варди, но пропусна.

Бен Юсеф вкара гол номер 2500 в историята на финалите
Панама - Тунис
Бен Юсеф влиза в историята на Световните финали

В другия мач в групата Тунис победи с 2:1 Панама. Това бе първи успех за африканския тим на Мондиал от 1978-а година насам. Освен това голът на Фахредин Бен Юсеф бе под номер 2500 в историята на Световните финали. Загубата на Панама пък направи тима най-слабият на Русия 2018.

Иначе тимът от централна Америка поведе с 1:0 в средата на първата част чрез автогол на Мериа. Това попадение означаваше, че за първи път в историята на турнира всички отбори вкараха поне по два гола. Тунис играше по-добре, но изпускаше положенията си. Това се промени след почивката. Първо Бен Юсеф изравни, а 15 минути по-късно Хазри се разписа за 1:2.