Белгия - Португалия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Белгия отстрани Португалия, Европа ще има нов шампион

Белгия победи Португалия с 1:0 и сложи край на петгодишното царуване на иберийците като шампион на Европа. Единствения гол вкара Торган Азар в края на първото полувреме. Белгийците ще играят с Италия на четвъртфинала. Иначе Португалия игра по-добре , но така и не успя да пробие отбраната на червените дяволи.

Загубата означава и че Кристиано Роналдо засега няма да подобри рекордна на Али Даеи. Двамата имт по 109 попадения за националните си тимове и са заедно на върха по този показател.

Първото полувреме не предложи кой знае колко добър футбол. Двата тима бяха предпазливи и моментът класа от страна на Торган Азар беше най-важният в него. Халфът вкара много красив гол от 20 метра. След почивката добри положения за Португалия изпуснаха Диого Жота и Рубен Диаш. Рафаел Герейро пък уцели гредата със страховит шут от далечна дистанция. Бруно Фернандеш влезе в игра като резерва, но и той не успя да помогне.

Белгия пък загуби заради контузии Кевин де Бройне и Еден Азар. Де Бройне напусна малко след началото на второто полувреме. Еден Азар се хвана за бедрото минути преди края.