Белгия - Беларус

Белгия разцепи Беларус с 8:0, Уелс би Чехия

Белгия – отбор номер едно в световната ранглиста – отнесе Беларус с 8:0. При това го направи, въпреки че големите звезди Кевин Де Бройне и Ромелу Лукаку получиха почивка.

Тимът на Роберто Мартинес водеше с 5:0 още до 50-ата минута, като двама играчи вкараха първите си голове за националния тим. Червените дяволи излязоха с фланелки, на които пишеше „футболът подкрепя промяната“. Те са насочени към Катар – организаторът на Мондиал 2022 – и проблемите на работниците мигранти там. С подобни съобщения вече демонстрираха Норвегия, Нидерландия и Германия.

Иначе Батшуай откри още в 14-ата минута, а малко по-късно Ванекен покачи на 2:0. Леандро Тосар вкара първия си гол за Белгия за 3:0, а Доку направи 4:0. В началото на втората част Денис Прае също реализира дебютно попадение с националния екип. После Бентеке мушна шестия гол, а след него отново Тоаср и Ванекен направиха 8:0. Белгийците вече имат 13 попадения в три мача от квалификациите за Мондиал 2022.

Чехия падна с 0:1 в Уелс

С победата Белгия излезе на първо място в група Е със 7 точки от 3 мача. Червените дяволи изместиха от върха тима на Чехия, който падна с 0:1 в Уелс. Чехите играха по-добре от своя съперник, но всичко се промени в началото на второто полувреме. Тогава Патрик Шик беше изгонен с директен червен картон за удар без топка. Сиатуцията с Конър Робъртс обаче беше доста спорна, защото самият Робъртс също посегна да удари Шик, а той едва го докосва. Робъртс получи само жълт картон. И той обаче беше изгонен в 77-ата минута за удар с лакът. Четири по-късно Даниел Джеймс вкара за 1:0. Успехът е първи за островитяните в квалификациите.