Белгия - Уелс

Белгия обърна Уелс с 3:1, Чехия разби Естония

Белгия започна с победа квалификациите за Мондиал 2022. Червените дяволи се справиха с Уелс с 3:1, макар че трябваше да правят обрат. Успехът е първи за белгийците над този съперник от пет мача насам.

Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато Гарет Бейл асистира на Хари Уилсън за 0:1. Това беше първата атака на островитяните в двубоя. Звездите на Белгия обаче не загубиха много време, за да отговорят. Торган Азар изведе Де Бройне за 1:1 в 22-ата минута. Шест по-късния самият Азар направи 2:1 с удар с глава.

Домакините продължиха да доминират и в средата на второто полувреме Ромелу Лукаку се разписа за 3:1. Той вкара от дузпа.

Поражението сложи край на рекордната серия на Уелс от 11 поредни срещи без загуба. Тя започна през юни 2019-а. Белгия, отбор номер едно в световната ранглиста, пък продължава без домакинско поражение вече 11 години.

В друг мач от тази група Чехия разгроми Естония с 6:2 като гост. Домакините вкараха първия и последния гол. Между тях Сучек реализира хеттрик, а Шик, Барак и Янкто добавиха по още един. Дарида и Шик записаха и до две асистенции, Янкто и Кадержабек – по една.