Белгия - Англия

Белгия изхвърли Англия от финала в Лигата на нациите

Англия загуби шансове да се класира за финалите на Лигата на нациите за втори път, след като загуби гостуването си на Белгия с 0:2. Тимът на Гарет Саутгейт имаше повече положения на стадиона в Льовен, но не успя да стигне до гол. Така островитяните загубиха шансове да завършат на първо място в група 2.

Домакините започнаха силно и поведоха още в 10-та минута чрез Юри Тилеманс. Неговият удар се отклони в играч на Англия и попадна във вратата на Джордан Пикфорд. В 23-та минута опитният нападател Дрис Мертенс удвои преднина на червените дяволи. Той реализира директно от свободен удар. Последният такъв гол за Белгия беше преди три години. Тогава Кевин де Бройне вкара от свободен удар във вратата на Изфраел. До края Англия натискаше в търсене на обрат, но така и не успя да стигне до гол срещу белгийците.

В другия мач от групата Дания победи Исландия с 2:1. По този начин Англия ще завърши на трето място в групата без значение от резултата в последния си мач с Исландия. Белгия и Дания ще се оспорват място на финалите, като равенство у дома ще е достатъчно за тима на Роберто Мартинес.