Байерн - Аусбург

Байерн Мюнхен загуби първи точки през сезона

Аугсбург спря серията на Байерн Мюнхен от седем поредни победи във всички турнири. Тимът на Мануел Баум измъкна 1:1 на „Алианц Арена“ в баварското дерби.

Треньорът на шампиона Нико Ковач напави пет промени в своя тим. Алаба, Тиаго, Хамес, Рибери и Левандовски останаха резерви, а вместо тях играха Гнабри, Ренато Санчес, Хави Мартинес, Робен и Вагнер. Гостите обаче започнаха по-силно и Макс бе близо до гол още в шестата минута. В ответната атака пък шут на Мюлер рикошира в защитник и топата удари гредата. Аугсбург продъжи да напада смело до към 30-ата минута, когато Байерн вдигна оборотите. Лидерът в класирането шест положения само за десетина минути. Те обаче бяха пропуснати от Вагнер, Ренато Санчес и Гнабри.

Вагнер и Мюлер реагират след поредния пропуск
Алаба влиза и Байерн бележи

На почивката Ковач извади Горецка и пусна вместо него Алаба. Гнабри мина по-напред и асистира за гола. Той преодоля Хинтерегер и Фрамбергер, намери Робен и холандецът спокойно се разписа за 1:0. Това се случи в 48-а минута. Робен вкара за трети път през сезона, като всичките му попадения са в Мюнхен.

Феликс Гьотце в сблъсък с Ренато Санчес
Гьотце изравнява с дебютния си гол

Байерн имаше няколко възможности да покачи на 2:0, но Вагнер и резервата Рибери ги пропуснаха. Аугсбург обаче успя да шокира „Алианц Арена“ в 86-а минута. Хоовельов свали топката след корнер и резервата Феликс Гьотце от два метра я вкара с гърди във вратата за 1:1. Това бе първи гол за футболиста в Бундеслигата. Феликс е юноша на Байерн и е брат на световния шампион Марио Гьотце.

Вердер излезе втори, Шалке пак падна

Вердер се изкачи на второ място в класирането, само на две точки от тима на Нико Ковач. Зелените победиха Херта с 3:1 и нанесоха първа загуба на столичани през сезона. Хофенхайм спечели със същия резултат визитата си на Хановер и се изкачи пети. Последен е Шалке 04, който записа пета поредна загуба. Вицешампионът падна с 0:1 във Фрайбург и продължава да е единственият тим без спечелена точка.