Леверкузен - Байерн
Томас Мюлер вкарва един от головете си

Байерн вкара шест гола на Леверкузен и е на финал за Купата

Байерн Мюнхен спечели с 6:2 визитата си на Байер Леверкузен и се класира на финал за купата на Германия. Три гола за успеха на „БайАрена“ вкара Томас Мюлер, Роберт Левандовски добави още два, а последният бе дело на Тиаго. Това бе рекордна 26-а поредна победа във визита за Купата на баварците.

Юп Хайнкес направи пет промени в титулярния състав в сравнение с мача с Гладбах (5:1) през уикенда. Една от тях бе Левандовски и полякът се отчете с два бързи гола. Той откри резултата още в третата минута, а в деветата вкара за 0:2. Това бяха попадения номер 36 и 37 за него през сезона във всички турнири. Капитанът Ларс Бендер върна надеждата за Леверкузен в 16-а минута, а в 37-а Белараби имаше шанс да изравни, но Свен Улрайх спаси.

Гол след гол след почивката

Хайко Херлих пусна в игра Лиън Бейли на почивката като извади левия си защитник Рецос. Байерн се възползва от това и отказа домакините само за 12 минути след паузата. Томас Мюлер направи 1:3 в 52-а минута след асистенция на Тиаго. После испанецът се разписа за 1:4 след пас на Робен, а Мюлер вкара за 1:5 в 64-а минута след нова асистенция на Робен. В 72-а минута Бейли вкара директно от пряк свободен удар за 2:5.

Мюлер се изравни с Румениге

До края остана време за Мюлер да оформи хеттрика си. Така той вече има 25 гола в турнира, с което се изравни с Карл-Хайнц Румениге. Повече от тях има само Герд Мюлер – 78.

Финалът е на 19 май в Берлин

Финалът е на 19 май в Берлин, като Байерн ще опита да спечели 19-и трофей в историята си. Съперникът на баварците ще бъде излъчен от Шалке 04 и Айнтрахт Франкфурт.