Байерн - Волфсбург
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Байерн вкара пет гола – два редовни и три отменени

Байерн спечели първото си домакинство през новия сезон – 2:0 над Волфсбург. Така баварците се изкачиха на върха на класирането с 6 точки и по-добра голова разлика от Борусия Дортмунд. Точни за тима на Юлиан Нагелсман бяха Джамал Мусиала и Томас Мюлер. Бившият треньор на Байерн Нико Ковач пък се завърна на „Алианц Арена“ за първи път след уволнението си.

Шампионът прати топката в мрежата на вълците още три пъти – два пъти чрез Садио Мане и веднъж чрез Мюлер. И трите попадения обаче бяха отменени заради засади.

В първия кръг Байерн вкара пет гола на Айнтрахт за първото полувреме. Сега вкара „само“ два на зелените. 19-годишният Мусиала откри в 33-ата минута. Това е трето попадение за него в първите два кръга. Той е и най-резултатният играч досега през сезона в Бундеслигата. Десет минути по-късно Мюлер се разписа за 2:0. При 0:0 пък Павар удари гредата на вълците.

Баварците доминираха изцяло, като завършиха с 68% владене на топката и 24 удара, 8 от които точни. Волфсбург имаше 8 удара, само два от които бяха точни.