Барселона - Байерн

Байерн унижи Барселона и спечели с 8:2

Байерн унижи Барселона в третия четвъртфинал от Финалната осмица на Шампионската лига в Лисабон. Шампионът на Германия беше безапелационен и отнесе каталунците с рекордното за един мач 8:2. Съперникът на баварците в полуфинала ще бъде определен между Манчестър Сити и Лион.

Тимът на Ханзи Флик реши всичко още в първия половин час, когато вкара четири гола. Мюлер откри в четвъртата и вкара за 4:1 в 31-ата минута. Алаба си вкара красив автогол за 1:1 в седмата минута, но това беше най-доброто, което се случи на Барса. После Перишич и Гнабри вкараха набързо, за да върнат нещата по местата им.

В началото на второто полувреме гол на Левандовски бе отменен заради засада. После надеждите на каталинците се върнаха – Луис Суарес вкара за 2:4 в 57-ата минута. Байерн обаче беше по-бърз, по-силен, по-умен и по-добър. И логично вкара още четири гола. Кимих направи 2:5 в 63-ата минута. После Левандовски все пак вкара за 2:6. Това се случи в 82-ата минута, за да може Байерн да стане първият отбор от Левски насам (през март 1976-а), вкарал повече от пет гола на Барселона в един мач в Европа. А до края играещият под наем от Барселона Филипе Коутиньо се разписа на още два пъти, за да направи кошмата пълен.

Осем души с асистенции за Байерн

Любопитно е, че осем различни души дадоха асистенциите за голове на баварците. По ред на попаденията – Левандовски, Гнабри, Горецка, Кимих, Дейвис, Коутиньо, Мюлер и Ернандес. Освен това шампионът на Бундеслигата вкара повече голове, отколкото удари имаше Барселона – 8 срещу 7.

Колосът от Мюнхен стана и първият тим, вкарал 8 гола в един мач от елиминациите на Шампионската лига. Логично Барселона стана първият, който допусна осем попадения. Барса не беше допуснал осем гола в един мач от 1946-а, когато пада от Севиля.

И би било напълно очаквано това да е последният мач на Кике Сетиен начело на каталунците.