Лайпциг - Байерн

Байерн удари Лайпциг и докосва девета поредна титла

Байерн надви Лайпциг като гост с 1:0 в сблъсъка на върха от 27-я кръг на Бундеслигата. Така разликата на върха на класирането стана седем точки. До края остават 7 кръга.

Шампионите бяха без контузения Роберт Левандовски и отправиха първия си точен удар чак в 38-ата минута. Той обаче беше и победният гол. Попадението беше реализирано от Леон Горецка, но голямата заслуга беше на Томас Мюлер. Домакините натиснаха много здраво в началото на второто полувреме. Те отправиха 8 удара, но нито един от тях не беше точен. До края тимът на Юлиан Нагелсман все пак записа два точни удара, но не вкара.

Третият Волфсбург е само на три точки зад Лайпциг след 1:0 над Кьолн. Голът вкара Брекало 20 минути преди края. Вълците приемат Байерн след две седмици, в последната надежда за връщане на интригата.

Четвъртият Айнтрахт поведе с 7 точки пред петия Борусия след 2:1 в Дортмунд. Нико Шулц си отбеляза автогол в 11-та минута, давайки аванс на гостите. В края на първата част Хумелс възстанови паритета след асистенция на Джан. Три минути преди края на редовното време Андре Силва донесе ценния успех за Айнтрахт след центриране на Филип Костич. Следващата седмица Айнтрахт приема Волфсбург.