Унион - Байерн

Байерн спечели лесно срещу Унион в Берлин

Байерн спечели с 2:0 над Унион и си върна аванса от четири точки на върха на класирането в Бундеслигата. Втори е Борусия Дортмунд, на още две точки назад е Борусия Мьонхенгладбах.

Шампионът започна по-добре в историческото си първо гостуване на „Старото лесничейство“. Железните от Унион обаче взимаха доста сблъсъци един на един и държаха Байерн далеч от вратата си. В 18-ата минута обаче тимът на Ханзи Флик вкара за 0:1. Мюлер вкара топката във вратата след корнер, но радостта му беше кратко. Оказа се, че е бил в засада и попадението беше отменено.

Грешна на Невен Суботич обаче помогна на гостите в края на първата част. Ветеранът изгуби топката от Горецка, след което го фаулира в наказателното поле. А Роберт Левандовски вкара за 0:1 от отсъдената дузпа.

След почивката Байерн натисна сериозно, но Унион оцеля и не допусна ранен втори гол. Столичани натиснаха в края и отвориха пространства в защитата си. Резервата Коман изпусна на два пъти в 76-ата и 78-ата минути. Все пак обаче след корнер в 80-ата минута Павар вкара за крайното 0:2.

Майнц измъкна точка в Кьолн от 0:2

По-рано през деня Кьолн и Майнц направиха 2:2 в дербито на Рейн-Майн. Домакините от Кьолн поведоха в резултата още в шестата минута. Тогава Марк Ут реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Осем минути след почивката Кьолн удвои преднината си. Тогава Флориан Кайнц се разписа с глава след добро центриране на резервата Доминик Дрекслер.

Майнц не се отказа и върна един гол в 61-та минута. Тогава Тайво Авони вкара с атрактивен удар с пета след асистенция на Баку. Единайсет минути по-късно резултатът бе изравнен от Пиер Кунде. Той проби през центъра и реализира с точен изстрел по земя.

Така Майнц има вече 27 точки, с четири повече от 16-я Фортуна Дюселдорф. Кьолн е десети с актив от 33 точки.