Байерн - Севиля

Байерн спечели Суперкупата на Европа

Байерн взе Суперкупата на Европа, след като победи Севиля с 2:1 след продължения. В редовното време мачът завърши 1:1. Това е четвърти трофей за тима на Ханзи Флик през 2020-а. И 32-и пореден мач без поражение във всички турнири.

Севиля поведе още в 13-ата минута чрез Лукас Окампос. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ракитич. Леон Горецка изравни в 34-ата минута след асистенция на Роберт Левандовски.

След почивката два гола на колоса от Мюнхен бяха отменени. Първият – заради засада на Левандовски. Вторият – за негово нарушение в атака. Мануел Нойер пък направи две великолепни спасявания, за да остави Байерн в двубоя. Първото беше в края на редовното време, после и в началото на продълженията.

В тях баварците стигнаха до гол след корнер. Попадението беше дело на Хави Мартинес. Той влезе в игра в 99-ата минута и само пет по-късно направи 2:1.