Байерн, Суперкупа на Германия
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн спечели Суперкупата след 3:1 в Дортмунд

Байерн спечели Суперкупата на Германия за девети път, след като победи с 3:1 Борусия в Дортмунд. Роберт Левандовски се разписа на два пъти във вратата на бившия си тим, а Томас Мюлер добави едно попадение. Победата е първа за новия треньор на баварците Юлиан Нагелсман начело на тима. Това е и първият му трофей с Байерн.

Баварците започнаха много силно и до 16-ата минута имаха две чисти положения. Мюлер и Коман обаче ги пропуснаха. После Ройс беше изведен сам срещу Нойер, но вратарят спаси. Нойер извади и шут на Холанд, а пък гол на Борусия беше отменен заради засада. Така се стигна до 41-ата минута, в която гостите вкараха за 0:1. Коман центрира, а Левандовски преодоля Кобел след удар с глава.

Пет минути след почивката вече беше 0:2. Гнабри проби отляво след контраатака, центрира, а Левандовски остави за Мюлер, който вкара отблизо. Още в следващата атака Холанд реализира, но и този гол беше отменен заради засада.

Все пак в 64-ата минута Ройс вкара за 1:2 с красив шут от далечна дистанция. Десет минути по-късно обаче всичко свърши с трети гол за Байерн. Аканджи сбърка и изрита топката в Толисо, тя се озова в Левандовски и той не сбърка.