Байерн - Фрайбург

Байерн спечели, Йович се завърна в Айнтрахт с два гола

Шампионът Байерн се върна към победи след двете поредни издънки. Баварците победиха трудно с 2:1 Фрайбург и увеличиха аванса си на върха на четири точки.

Байерн откри още в седмата минута чрез обичайният заподозрян Роберт Левандовски. Той се възползва от хубав пас на Томас Мюлер за 21-я си гол през сезона. Така Левандовски постави нов рекорд на Бундеслигата. До този момент единствено Герд Мюлер през 1968 беше вкарвал 20 гола през първата половина от сезона.

Фрайбург изравни в 62-ата минута. Тогава влезелият преди секунди Нилс Петерсен направи 1:1 след корнер. Това беше 28-и гол за Петерсен като резерва. Така той увеличи с още един собствения си рекорд.

Байерн веднага вдигна темпото и десет минути по-късно стигна до втори гол. Сане свали топката за Мюлер и той вкара отблизо за 2:1. Тимът на Ханзи Флик имаше още няколко положения, но Сане, Толисо и Левандовски ги пропуснаха. Петерсен пък пропиля златен шанс да изравни в добавеното време. Той беше изведен сам срещу Нойер, но силният му шут прати топката в гредата.

Йович се завърна във Франкфурт с два гола

В последния мач от кръга Айнтрахт надви Шалке 04 с 3:1. Така орлите се качиха до седмо място с 26 точки, три по-малко от четвъртия Борусия Дортмунд. Шалке остава последен със 7 точки.

Айнтрахт игра много по-добре през цялото време и откри в 28-ата минута чрез Жоао Силва. Това беше негов 12-и гол за сезона. Гостите обаче изравниха в следващата си атака. Хопи се възползва от грешка на Хинтерегер и вкара за 1:1. Така той има четири гола в два кръга и то от четири удара.

След почивката в игра се появи завърналият се във Франкфурт Лука Йович. Нападателят влезе в 62-ата минута и 10 по-късно вкара за 2:1 с хубаво воле. В добавеното време отново той се разписа за 3:1. И в двата случая Йович получи асистенция от Костич. Така за 30 минути той изравни вкараните си голове за последните 18 месеца в Реал Мадрид.

Двубоят беше и последен за капитана на Айнтрахт Давид Абрахам. Защитникът се прибира в родната Аржентина, за да завърши там кариерата си.