Аякс - Байерн

Байерн спечели групата си след драматично 3:3 с Аякс

Байерн спечели групата си, след като направи 3:3 с Аякс. Двата тима направиха много интересен мач, в който освен головете имаше и два червени картона, и две дузпи. Холандския колос остана втори в класирането, но също се класира за елиминациите.

Роберт Левандовски откри за шампиона на Германия още в 13-а минута след пас на Гнабри. Всички останали голове обаче паднаха в последния половин час.

Първо Душан Тадич изравни в 61-а минута. После Аякс остана с човек по-малко, след като Вьобер бе изгонен. Същото се случи и с Томас Мюлер четвърт час преди края. Холандския гранд натисна и стигна до 2:1 – Тадич вкара от дузпа в 82-а минута. Пет по-късно Левандовски, също от дузпа направи 2:2.

Коман вкара гол за Байерн след 10 месеца

В последната минута на редовното време резервата Кингсли Коман вкара за 2:3. Това бе първи гол за него през сезона и първи от февруари насам въобще. В петата минута на добавеното време обаче Талиафико вкара за 3:3.

АЕК остана без точка

В същата група АЕК остана без точка, след като падна с 0:1 от Бенфика. Победният гол за орлите дойде две минути преди края. Галанопулос бе изгонен за грубо нарушение, а от последвалия пряк свободен удар Алехандро Гримално се разписа за 1:0.