Лацио - Байерн

Байерн си го изкара на Лацио, Челси победи Атлетико

Европейският и световен шампион Байерн си го изкара на Лацио за двете издънки в Бундеслигата. Баварците взеха само точка в два мача, след като се върнаха от Катар. Те обаче нямаха никакви затруднения в Рим и спечелиха с 4:1 на „Олимпико“ в първия осминафинал от Шампионската лига.

Роберт Левандовски откри още в деветата минута, като се разписа в трети пореден двубой във всички турнири. Попадението е под номер 72 за него в турнира, с което той изпревари Раул във вечната ранглиста. Пред него са само Кристиано Роналдо (134) и Лионел Меси (119). После завърналият се сред титулярите Горецка изведе Мусиала за 0:2. 17-годишният халф се разписа в 24-ата минута. Той стана най-младият голмайстор за Байерн в турнира и най-младият англичанин с гол в Шампионската лига.

Три минути преди почивка Лирой Сане вкара третия гол за гостите. Скоро след паузата Сане принуди Ачерби да си вкара автогол за 0:4. Лацио върна едно попадение веднага след това чрез Кореа. Байерн обаче бе позволи нищо повече на Лацио.

Задна ножица на Жиру донесе победа на Челси

В другият двуой снощи Челси победи Атлетико Мадрид с 1:0. Сините от Лондон бяха по-добрият тим през цялото времена двубоя в Букурещ. Голът вкара Оливие Жиру в 68-ата минута. Първоначално попадението беше отменено заради засада. ВАР обаче показа, че пасът към Жиру е бил от футболист на Атлетико.

Победата удължи добрата серия на Томас Тухел начело на Челси. Треньорът няма загуба, откакто пое тима. Поражението пък е второ поредно за Атлетико след 0:2 от Леванте в Ла Лига. Освен това тимът има само една победа в последните си пет мача във всички турнири.