Байерн записа шеста поредна победа в Бундеслигата

Хофе - Байерн

Байерн победи Хофенхайм с 3:1 в първия мач след паузата в Бундеслигата. За баварците това бе шеста поредна победа в първенството. Хофе пък падна за първи път от 10 мача.

Тимът на Нико Ковач игра много добре преди почивката и доста по-слабо след нея. Шампионът обаче си свърши работата още през първата част.

Горецка вкара два гола за Байерн

Леон Горецка даде преднина на гостите в 34-ата минута. Отново той бе точен в края на полувремето след великолепна контра. Така за първи път в своята кариера Горецка вкара два гола в един мач.

Хофенхайм заигра много по-агресивно след паузата и се върна в двубоя. Това се случи в 59-ата минута. Тогава Хофе направи отлична контра след корнер в полза на баварците. Нойер спаси тима на Ковач в 84-а минута, когато извади опасен удар на Салай. А в 87-ата Роберт Левандовски сложи край на спора. Той се разписа от няколко метра след пас на Томас Мюлер. Това бе 13-и гол в кариерата на поляка във вратата на Оливер Бауман.

Така Байерн се доближи на три точки от Борусия Дортмунд. Лидерът в класирането гостува на четвъртия Лайпциг тази вечер.