Байерн

Байерн вкара шест гола на Волфсбург

Байерн продължи със силните си изяви в последните седмици и разби Волфсбург с 6:0 в 25-ия кръг на Бундеслигата. На „Алианц Арена“ вълците издържаха първите 30 минути. После баварците нанесоха своя удар с голове на Серж Гнабри и Роберт Левандовски между 34-та и 37-та минута.

Седем минути след почивката Хамес Родригес покачи на 3:0. В заключителните 15 минути тимът на Нико Ковач стигна до нови три гола. Те бяха вкарани от Томас Мюлер, Джошуа Кимих и Роберт Левандовски.

Дортмунд измъкна 3:1 от Щутгарт

С изразителния успех Байерн излезе първи по голова разлика. Шампионът е с равен борй точки с Борусия Дортмунд, който взе домакинството си на Щутгарт с 3:1.

След нулево първо полувреме на „Сигнал Идуна Парк“ Марко Ройс даде преднина на домакините от дузпа в 62-та минута. Марк Кемпф възстанови равенството в 71-та минута. Борусия Пако Алкасер вкара за 2:1 шест минути преди края, а в добавеното време Кристиан Пулишич оформи крайното 3:1.