Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн стана шампион за девети пореден път

Байерн спечели титлата в Бундеслигата за девети пореден път. Това стана факт, след като Борусия Дортмунд победи Лайпциг с 3:2. Така баварците събраха седем точки аванс на върха, а Лайпциг има само два мача до края.

Байерн печели титлата в германското първенство за девети пореден път и общо за 31-и в историята си. Втори в класацията е Нюрнберг с девет титли. Борусия Дортмунд е печелил първенството 8 пъти.

Байерн

Иначе жълто-черните измъкнаха много драматичен успех над Лайпциг, за да продължат да преследват място в Топ 4. Борусия поведе още в седмата минута чрез Ройс. В началото на второто полувреме Санчо вкара за 2:0. После обаче Клостерман намали на 2:1 с първия си гол за сезона. А 13 минути преди края Дани Олмо изравни заслужено за 2:2. В 87-ата минута обаче Санчо се разписа за втори път и даде трите точки на домакините. Двата тима играят и в четвъртък – във финала за купата на Германия.

Борусия има 58 точки, две по-малко от третия Волсфбург и две повече от петия Айнтрахт, който е и с мач по-малко. Лайпциг има 64 точки.