Унион - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн се върна към победите с 5:2 в Берлин

Байерн се върна на победния път само дни след позорното от 0:5 от Борусия Мьонхенгладбах. Баварците спечелиха с 5:2 гостуването си на Унион Берлин от 10-ия кръг на Бундеслига.

Роберт Левандовски се разписа на два пъти за успеха и вече има 19 гола през сезона. Лерой Сане, Кингсли Коман и Томас Мюлер прибавиха по едно попадение. За берлинчани вкараха Нико Гийселман и Юлиан Риерсон.

Левандовски откри в 15-ата минута от дузпа, а в 23-ата вкара за 0:2. Сане направи 0:3 преди Гийселман да върне едно попадение. След почивката Коман вкара за 1:4 преди Риерсон да намали на 2:4. Мюлер 10 минути преди края сложи точка на спора.

Байерн води с 25 точки, една повече от втория Борусия Дортмунд. Жълто-черните надвиха у дома с 2:0 Kьолн. Азар откри за Борусия след пас на Белингам през първото полувреме. След почивката Щефен Тиг вкара първия си гол в Бундеслигата за 2:0. Победата е четвърта поред за жълто-черните в елита.