Байерн - Залцбург

Байерн се класира за елиминациите, Атлетико – не

Байерн се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като победи Залцбург с 3:1. Баварците имат 12 точки – седем повече от втория Атлетико Мадрид. Трети е Локомотив Москва с три точки, Залцбург има една.

Байерн трябваше да чака до 42-ата минута, за да поведе срещу австрийския шампион. Тогава се разписа Роберт Левандовски. Това е негов 71-и гол в турнира. Така той се изравни с Раул на трето място във вечната ранглиста. Пред него са Лионел Меси (118) и Кристиано Роналдо (131).

Вьобер си вкара автогол в началото на второто полувреме за 2:0. После обаче първенцът на Европа остана с човек по-малко – Марк Рока получи червен картон в 66-ата минута. Само две по-късно обаче резервата Сане реализира за 3:0. Мергим Бериша наказа Нойер след пет минути за 3:1, но Залцбург не направи нищо повече. Австрийският шампион имаше цели 11 точки удара и доминираше през първото полувреме, но не се възползва.

Атлетико също щеше да се класира напред при победа, но направи само 0:0 с Локомотив. Дюшекчиите имаха тотално предимство, но така и не успяха да вкарат гол.