Аугсбург - Байерн

Байерн се издъни в дербито и загуби Зюле

Байерн Мюнхен пропусна да се изкачи временно на върха в Бундеслигата, след като изпусна победата в баварското дерби с Аугсбург. Шампионът направи 2:2, а освен това загуби заради тежка контузия националът Никлас Зюле.

Домакините откриха чрез Марко Рихтер още в 27-ата секунда. Гостите обаче възстановиха равенството в 14-та след дежурния гол на Роберт Левандовски. Тимът на Нико Ковач натисна в търсене на второ попадение, но то не падна до почивката. Веднага след нея обаче намиращият се в отлична форма Серж Гнабри вкара за 1:2. В добавеното време обаче резервата Алфред Финбогасон наказа грешка в отбраната на гостите и вкара за 2:2. Той се разписа след асистенция на Серджо Кордова.

Байерн ще е дълго време без Зюле

Националът се контузи при приземяването си след сблъсък с Флориан Нидерлехнер. Той падна и дясното му коляно се усука. 24-годишният защитник веднага бе приет в болница, но все още се очаква окончателната диагноза. Според Нико Ковач става въпрос за скъсани кръстни връзки. Зюле имаше подобна травма през 2014-а и 2015-а година, само че на лявото коляно.

Волфсбург продължава без загуба

Волфсбург и Лайпциг също можеха да се качат на върха, но някой от тях трябваше да спечели, а мачът завърши 1:1. Лайпциг откри в 54-ата минута чрез Тимо Вернер. Националът се възползва от изритана топка от вратаря Гулаши и се разписа за 1:0 с хубава солова акция. Гостите изравниха в 80-ата минута с гол на Вут Вегхорст. Така вълците продължават да са единственият отбор в Бундеслигата без загуба.