Херта - Байерн

Байерн, Шалке и Лайпциг продължават напред за купата

Байерн, Шалке, Лайпциг и Аугсбург допълниха четвъртфиналистите в турнира за купата на Германия. Най-трудно беше на баварците, които се нуждаеха от продължения срещу Херта.

Първи напред се класираха Лайпциг и Аугсбург. И двата тима спечелиха мачовете си с по 1:0. Аугсбург – срещу втородивизионния Кийл, а биковете – над Волфсбург. Лайпциг повече още в деветата минута, когато Клостерман изведе Куня и той преодоля Кастелс. Домакините имаха още няколко положения за гол след почивката, но не вкараха. Но клубът от Изтока стигна за първи път в историята си на четвъртфинал.

Що се отнася до Аугсбург – елитният тим имаше огромен късмет. Кийл имаше отлични положения за гол, но ги пропусна. Сред „героите“ бяха Сера, Шиндлер, Мюлинг, Окугава и Дем. А в 85-а минута резервата Йенч намери Грегорич, който отблизо вкара за 0:1.

Херта пак измъчи Байерн

Столичани имаха победа и три равенства в последните си четири мача с баварците. И отново ги измъчиха до краен предел. Старата дама откри още в третата минута, но в седмата Гнабри изравни. Оттук до края на първото полувреме тимът на Нико Ковач имаше огромен превес, но не успя да вкара втори гол. Логичното се случи малко след почивката, когато пак Гнабри вкара за 1:2.

Грешка на Хумелс обаче позволи на резервата Зелке да открадне топката и да преодолее Улрайх – 2:2 в 67-а минута. Стигна се до продължения, в които Коман вкара за 2:3 и класира Байерн напред.

Шалке 04

Специалната победа на Шалке 04

Успехът на кралскосините над Фортуна с 4:1 бе помрачен от тъжната вест за смъртта на легендата Руди Асауер. Дебютантът Ахмед Кютючу вкара за 1:0 само няколко дни, след като подписа първия си договор с клуба. През второто полувреме играчите на Доменико Тедеско се развихриха и решиха всичко. Сане (48) вкара след корнер, а после Ут (53) покачи на 3:0. Хенингс върна един гол, но Сане в края отне надеждата на гостите.